Eiffel Tower : PARİSİAN STYLE

By Seda Maç - 3/25/2015

 Sonunda Fransızların demir Lady sinin postna geldi sıra ...
Adını Gustave Eiffel den alan Eyfel Kulesi , bir fuarın giriş kapısı olarak tasarlanmış, başlarda Paris halkının çoğu onu bir utanç lekesi olarak, demir yığını olarak görmüş yıkılmasını istemişse de çok kısa sürede masrafının neredeyse 4/3 ünü çıkarıp, çok fazla turist çekince yıkılmadan kalmasına karar verilmiş. Ve Eyfel kulesi Fransa'nın sembolü haline gelmiş. Kulenin benzerleri Londra ve Tokyo 'da yapılmış Londra daki yıkılmış. Demir yığını dedikleri Demir Lady bence ışıklandırılınca hiç de fena değil. Asansörle çıkılabilen Eyfel Kulesinin en üst katlarına artan intihar vakalarından sonra izin verilmemeye başlanmış. Onca sıraya girmeyi göze alan turistler 2. ve 3. katına çıkabiliyorlar.
Paris'e kadar gidip ,  Eyfel Kulesini görmeden olmaz dı değil mi? 

 Kule den bir kuplecik manzara , hava çok soğuktu. Oyüzden çok fazla çekim yapamadan içeri kaçtık.

 Kulenin içinde kendinize hatıra ya da sevdiklerinize götürebileceğiniz hediyelik eşya dükkanları ve kahve, donat, french tost vs satan minik bir kafe var...

 ve bir öpücük noktası :) 

 Bisiklet taksilerle de Paris turu atabilirsiniz ... Parisian Look unuzu  tamamlaması için sakın ola benim gibi İstanbullarda fellik fellik kep aramayın.
Paris de 4- 7.5 Euro arası her rengini bulabilmeniz mümkün.

Kaban H&M
Kazak Zara (daha çok İtalyan görüntüsünü andırsa da bence Parissian Look u azıcık ucundan yakaladım :)
Midi Etek H&M
Çizme Mecrea.com 
Çanta Twist


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum