SİCİLYA GEZİ NOTLARI

By Seda Maç - 10/30/2015


Sicilya denince akla en önce BABA filmi geliyor. Etna yanardağı da ikinci akla gelen. Biz seçimimizi Savoca dan yana kullandık. Bar Vitelliyi görmeden olmazdı. Araba kiraladık ve Palermo ya doğru düştük yollara İtalya'nın dar ve virajlı ama bir okadar da büyüleyici (yapım çalışmasının olduğu, İstanbulu aratmayan trafikli zaman hariç ) yollarını aştıktan sonra Savoca ya vardık. 


Filmdeki Al Pacino’sevdiği kızın babası ile tanışması ve kız istemesinin  yaşandığı sahnenin gerçekleştiği yer olan BAR VİTELLİ de  Filmde kullanılan ahşap masa ve sandalyeler hâlâ yerli yerinde. Bar Vitelli’nin önündeki küçük meydana filmin yönetmeni Copolla için bir anıt var.Fotoğraf ya da video çekim alanı ayrılmış. Alışveriş yapabileceğiniz minik bir cafe de mevcut.  Hemen karşıdaki tepede ise düğün sahnesinin olduğu katedral var. Bar Vitelli, çok popüler. Özellikle o sahnenin yaşandığı masada fotoğraf çektiriyorlar. 
 Bar Vitelli de Tramisu ya da meşur tatlısı Cannoli yemeden, çay ya da kahvenin yanında verilen minik el yapımı kurabiyelerinden tatmayı unutmayın.


 Coppola için yapılan anıt :) 

 içinde filmin sahnelerinin yer aldığı fotoğraflar, imzalı tabaklar vs var.
İçini de gopro ile minicik fotoğrafladık...

 Bar Vitelli 'nin yan sokağında yürürken çok dikkat edin. Okadar eski ki (sanırım filmdeki gibi kalsın diye pek ellememişler) kafanıza birşeyler düşebilir. :P


 Bu da filmin düğün sahnesinin çekildiği Katedrale giden yol. Bar Vitelli 'de olmasa da Sicilya'dan ayrılmadan herhangi bir yerinde kılıç balığı yemeyi unutmayın ;) 
Eğer Savoca 'ya yolunuz düşerse Taormina'ya da uğrayın. Muhteşem bir manzarası var...

Yeni stil postlarıyla görüşmek üzere :) 

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum