HOPPALA MI? YÜRÜTEÇ Mİ?

By Seda Maç - 2/23/2017


Yürüteç hakkında çevremde birçok kişi ben 5 aylıkken koydum,6 aylıkken koydum yürütece hemen yürüdü vs hiçbir şey olmadı dese de okadar çok olumsuz yorum okudum ki korktum açıkcası oyüzden doktoruma danışmadan çok koymak istemedim yürütece.Sonra .Doktoruma sordum Önermiyoruz dedi O yüzden yürüteci kaldırdım.
Hoppala hakkında olumsuz düşünmüyorum. Zaten olumsuz bir yoruma da rastlamadsım. Doktorumda olumsuz birşey söylemedi çok güzel dedi :D Bazı bebekler geri geri, bazı bebekler sürünerek, bazı bebekler direk , bazı bebekler popo üstü oturarak ,bazı bebeklerde yuvarlanarak emekler ya , heh işte yuvarlana yuvarlana istediği yere gidip istediğini alabilen bebeğim emeklemeye çalışmaya yeltenmiyordu hiç. Hemen ayağa kalkacak diye düşünüyorduk. Hoppalayı aldıktan sonra (yine de kısa süreli koyuyorum) bacakları kuvvetlendi sanırım .Hem zıplarken çok gülüyor çok eğleniyor hem de bir yerlerden tutunup ayakta uzun süre durabiliyor artık. O yüzden ben hoppalaya olumsuz bakmıyorum. Aslında Fisher Price ın yağmur ormanı olanını çok istemiştim ara tara bulamadım ama şimdi bu aldığımızdan çok memnunum. Soranlar için Prego bunun markası. Boyu kademeli olarak ayarlanabiliyor ve kendi etrafında dönebiliyor.İnteraktif oyuncakları da el ve göz koordinasyonu için,motor gelişimi için çok faydalı.

Siz yine de iyice araştırın, okuyun sorun, doktorunuza, güvendiğiniz annelere sorun sonrada içinizden nasıl geliyorsa da öyle yapın. Unutmayın onun için en iyisini siz bilirsiniz
Sevgiler

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum