Brezilya Fönü Yaptırdım, İzlenimlerim ...

By Seda Maç - 10/10/2012

Brezilya Fönü yaptırdım. Hemen  düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim.
İlk çıktığından beri araştırdığım brezilya fönünü, çok sevdiğim birinin tavsiyesi üzerine,  hazır kampanyadayken yaptırdım :)
 Buradan ona çoook teşekkür ediyorum.

Şimdi şöyleki...
Saçlarım normalde ilk fotoğraftaki gibi dalgalı. pırasa gibi dümdüz durması için maşa yapıyordum.

Tavsiye eden canımıniçi nin saçları kıvırcık :) daha önce yaptırmış saçları 6 ay düz kalmış. Kızı yaptırmış onunda benim ki gibi düze çok yakınmış 1 sene dayanmış. E ben bunu duyunca ne yaparım hemen o kuaförün kultuğuna otururum. :)

Şimdi merakınızı gidermek için neler yaşadım anlatıyorum...

Saçlarınızı yıkayıp kurutuyorlar :) (bakınız foto1 :)) daha sonra boya gibi hazırladıkları keratini saçlarınızı tutam tutam ayırıp sürüyorlar. Hepsi bitince saçlarınızı kendi kendine kuruması için bırakıyorlar. Bu esnada gözleriniz yanıyor. Azıcık ağladım itiraf ediyorum :) Buyüzden makyaj yapmadan gitmenizde fayda var ;)

Daha sonra saçlarınızı özel 2 adet, yuksek derecede  ısılı brezilya fönü maşasıyla kalmasını istediğiniz gibi maşalıyorlar. Yaptırdıktan sonra ilk üç gün yatarken çok dikkat edip saçınızı asla toplamıyorsunuz, kulak arkası bile yapmıyorsunuz, yikamiyorsunuz  ;) sürekli maşalıyorsunuz tarayarak. Bu üç gün içinde saçlarınız , ilk gün ıslak gibi sonraki gün kirden, yağdan ölmüş gibi görünüyor :) mis gibi kokuyor ama siz siz olun bu günlerde kimseyle buluşmayın ;)

3. gün nasıl olacak hiç bilmiyorum yarin gorecegim. umarım biraz daha kuru görünür :) 3.günden sonra tekrar kuaföre gidip üstünden geçirip , ozel şampuan ve saç kremini satın aliyorsunuz. Saçlarınızı artık sürekli o şampuanla yıkıyorsunuz yoksa saçlarınız eski haline dönüyormuş ;) nekadar sık o şampuanı kullanıp maşalarsanız okadar uzun süre dümdüz  saçlarla kalıyormuşsunuz. Bunu bende göreceksiniz artık. Şimdilik tavsiye etmiyorum en az 1 hafta geçsin size koşun yaptırın diyeceğim söz veriyorum.

Geçiyoruz fotoğraflara ....
Öncesi.... Sonrası....

Merak ettiğim, merak edebileceğiniz birkaç soru sordum tabiki...
Boyalı saçlara yaptırabiliyorsunuz, saçınızı ilk 3 günden sonra isteiğiniz gibi toplayıp, boyayıp , şekil verebiliyorsunuz ;)

Öptümmm Rococosh

  • Share:

You Might Also Like

30 yorum