BOZCAADA NOTLARI VOL 1

By Seda Maç - 8/21/2015

bozcaada tatili, nerede kalınır, ne yenir, otel, restaurant
 Bozcaada'ya ilk kez gitmiyorum ama her gidişimde daha da seviyorum. Bu gidişimde de sizler için Bozcaada da nereye gidilir?, ne yenir?, ne içilir? , nerede kalınır? vs gibi yine minik notlar hazırlamayı unutmadım...
Karahasans kuşlu elbisemle içimde kuşlar uçuşa uçuşa gezdiğim sokaklardan birkaç fotoğrafla tavsiyelerim şöyle...


 Renk renk kapı ve panjurlu minik evler, oteller pansiyonlar, cafeler ve restaurantlara rastlayacağınız Bozcaada'nın nesi meşur? 
Kurabiyesi (damla sakızlı tereyağlı vs), ekmeği (özellikle bir dükkan , bir sonraki Bozcaada postumda olacak) , şarabı (özellikle karadut), reçeli (ceviz, incir, domates) diye sayabilirim sanırım.
Özellkle ''Gülerada reçelleri '' ni ziyaret ederseniz almadan önce tadabilirsiniz. Ayrıca burada Şarap tadımı da yapılıyor.
 Sokaklarında gezerken karşınıza çıkacak bir çok otel ve pansiyondan özellikle birkaçı Bozcaada' da nerede kalınır? sorusunun cevabı olacak...
Bunlardan Liman Otel, Adabahçe pansiyon, Mavi beyaz konuk evi, Ada & Su, Risus Butik Otel, Kuşlu Konak, Begonvil Otel bunlardan sadece birkaçı
 isterseniz evlerini kiralayan insanlardan oda da tutabiliyorsunuz.

 Salaş retsaurantlarında akşamları balık yemekten keyif alacaksınız, bunun yanında birçok butik (özellikle Naciye butik de hoşunuza giden birçok şey bulabilirsiniz Naciye hanım çok sıcakkanlı)
tasarım tabak , yağlı boya tablo gibi sanatsal şeyler bulabileceğiniz dükkanlar, hediyelik eşya dükkanları, reçel satan dükkanlar ve şarap satan birçok dükkana da rastlayacaksınız.


 Geçen sene geldiğimde uçuşan yaprakların arasından baloncuk üfleyen bir kız resmedilmişti bu duvarda (bakınız instagramım :) TIKTIK ne yalan söyliyeyim onu daha çok sevmiştim.

Böyle incik, boncuk, takı, saç aksesuarı vs. nin satıldığı bir sokağı da var.

 Peki Bozcaada 'da ne yenir? 
Beğendiğim Restaurant ve Cafelerinden birkaç tane sayacak olursam;
Şehir Rstaurant, Martı Restaurant, Battı balık, Ada'm, Mavi Beyaz Rstaurant, Fuska , Asma 6 ve Oda 'yı sayarım. Kendinizi Mykonos (bakınız Mykonos Postlarım)  ya da italya'nın  (bakınız italya postlarım ) küçük köylerinde hissedeceksiniz ne varsa Ülkem de daha güzeli var ;) 


 Türk kahvesi molası vermek için hemen limanın orada meydandaki Çınaraltı cafe yi tercih edebilirsiniz . Bu kafeyi '' Bir Küçük Eylül Meselesi  ''isimli filmden hatırlayacaksınız. Biz de kahvaltımızın orada yaptık ve ardından kahve molası verdik.
Dondorma yemeden olmaz :)


Bu da filmdeki köpek (Engin Akyürek'in köpeği)  Pakize :) 
Feribotla yolculuk etmesine bayıldım :D
Rastlarsanız şaşırmayın.
Bir sonraki post yine Bozcaadadan tavsiyelerle dolu olacak beklemede kalın.
İyi Tatiller

Elbise Karahasans
Gladyatör sandalet Mango
Saç aksesuarı H&M
Halhal Asos dan

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum