Tatil Notları : ÇANAKKALE / Yeşilyurt ve Asos ' İCECREAM CLUTCH'

By Seda Maç - 8/18/2015

 Tatil notlarımın ilk postuyla döndüm :) 
Hala tatil planlarını yapmayanlara ''Tatilde nereye gitsem? '' sorusunun cevabı için tavsiyelerim var.
Yolu Çanakkale ye düşenlere iki önemli yere uğramalarını önereceğim. Hala gitmediyseniz Asos Antik Liman (Behram kale oteller bölgesi) ilk tavsiyem olacak. Özellikle iskeleden akvaryum gibi berrak bir denize atlayıp serinlemeyi tercik ederseniz tercihiniz Asos olmalı. Taş otellerden birinde kalıp ,  muhteşem denizinin tadını çıkarabilirsiniz. Güneşlenebileceğiniz her iskelenin kendine ait minik bir restaurantı da var. Deniz kenarı balıkçıları ve yaza uygun ev dekorasyonu malzemeleri ve minik magnetler, takılar bulabileceğiniz minik tezgahlara da göz atmayı unutmayın.
Tek uyarım deniz kestanelerinden yana olacak Palet ya da deniz ayakkabınızı almayı unutmayın ;) Kombin olarak tercihim bikini ya da mayo üzerine kolayca geçirebildiğim basic bir tişört ve şort salopetten yana oldu. Bu tip salopetleri çift askılı, tek askılı  ya da askısız da değişik bir tarz oluşturabildiği için seviyorum. Yeniden trend olmasına çok sevindiklerimden...
Kovboy şapkamı geçen yaz Modagram dan almıştım. Dondurma clutch ımı da tam yaza uygun olmasından ve bileğime takıp kolayca taşıyabildiğim için tercih ettim. BURADAN uğruna ölünmelik başka modellerine de bakabilirsiniz :) Halhalımı ve bu sene çok trend olan boncuk kolyemi Asos dan aldım.

İkinci tatil uğrak yeri önerim Otantik mekanlardan hoşlananlardansanız Yeşilyurt olacak.
Biraz Yunanistan , biraz italya köylerini anımsatan caanım Yeşilyurtta Karadut suyu ya da sumak limonatası denemeyi , yeni şeyler denemekten hoşlanmıyorsanız da en azından bir türk kahvesi içmeyi unutmayın.
Taş evler ve mavi panjurlara bayılacaksınız.
Gözlüğüm için teşekkürler Tabekyamet


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum