maternity style / 9aylık hamile stili

By Seda Maç - 6/15/2016

 Artık 37 hafta bitmek üzere, yani 9.aya giriş yaptık bebekimle...

Hala elbise ve topuklu ayakkabılar  en sevdiğim kombinlerken, yarım saatte bir babet ve topuklu değişikliği yapmaya başladım :P , (sürekli düz ya da sürekli topuklu ayakkabı ile bel ve sırt ağrılarım dayanılmaz olunca , doktorcum değiştirerek giy dedi ) Ayaklarımdaki şişmeler ve mide yanmaları dışında çok bir sıkıntım yok çok şükür. 
Dokuzuncu aya dair birkaç sorunuzu da yanıtladım.

Artık bazen bebek aşşağı indiğinden nefes almalarım arada da olsa rahatlıyor...
Sadece şunu merak ediyorum  hamilelerin bazıları sadece ilk üç ay uyurken ben neden hala en çok uyumak istiyorum, sürekli uyusam benden mutlusu olmuyor. Bunu bana bir bilen söylesin :D
Bazen de bebek okadar büyük gelmeye başladı ki oturamıyorum, ayağı kalkma isteği oluyor. Bazı geceler misler gibi uyurken , bazı geceler ya kaşıntı , ya mide yanması yüzünden tüm gece oturuyorum. Oturmalarım boşuna gitmesin diye eşimi sahura kaldırmak için nöbetiyorum...
Hıçkırıklarla uyandırmak, sürekli zorla annesini sola çevrilmek gibi huyları var şimdiden hanımefendinin :D bu tatlı zorluklara bile binlerce kere şükürler olsun.Biz henüz düşünmüyorken gelesi geldiğine göre bir bildiği vardır miniğimin hoş gelicek hayatımıza, iyi ki gelecek...

Aşerdin mi? , Kaç kilo aldın?, hangi kremleri kullandın gibi sorularınızı alıyorum. 
Ufakda olsa cevaplayayım...


Evet aşerdim.Ben öyle birşey yok , kadın nazı diye düşünüyordum ama insanın burnuna resmen koku geliyormuş, Bende neyseki az oldu da, eşimi yataktan kaldırıp ne olur şunu al filan demedim. 
Canım koskoca 9 ay sadece;  tarçın, şeftali ve karpuz kabuğu gibi  (karpuzdan çok kabuğu evet :P) bulunması kolay şeyler istedi :D Sağolsun bebeğim annesine kıyamıyor sanırım.

Evet gelelim şu kilo olayına, doktorum bana 9 kiloya kadar izin verdi ama ben 9 ayda 10 kilo aldım. son ay tüm aylarda yedirmeği tatlıyı yedirmeye başladı ondan olsa gerek. Doğum yapar yapmaz 7-9 kilo arası kilo kaybı olacağından çabuk vereceğime dair umudum hala var. Bebeğimin kilosu gayet iyi çok şükür, önemli olan onun aldıkları , o sağlıklı olsun da nasıl olsa er ya da geç veririm.

(Eşime destekleri için nekadar teşekkür etsem azdır. Aselime senden daha harika bir baba bulamazdım. Hayatıma girdiğin için , ikimizin de kahramanı olduğun için teşekkür ederim <3)

Gelelim  ''Hamileyken hangi kremleri kullandım? '' sorunuzun cevabına;
Biota, Mustela ve bio oil gibi markaları  kullandım en çok... 
Memnun da kaldım. Tavsiye ederim 

Sizin başınızda ne gibi değişiklikler var söyleyin çok isterim. 
Kendinize çok iyi bakın, bize dua edin. 
Rabbim isteyen herkese herkese nasip etsin bu güzel duyguları...
  • Share:

You Might Also Like

0 yorum