SESLE GELEN GÜZELLİK

By Seda Maç - 12/16/2016


Hepinize tekrar merhaba;
Bu aralar  bebeğime daha çok, daha verimli vakit ayırabilmek adına güzellik , bakım konularında araştırmalar yaparak, makyaja, kremlere vs. daha az vakit ayırabileceğim ameliyatsız ama kalıcı yöntemler bulmaya çalışıyorum.

  Böylece makyaj yapamadığımda ya da gece yatmadan sürmem gereken kremlerimi filan sürmediğimde  kendim için üzülmediğim ; unutmadığımda ise bebeğim için (uyuyor olsa bile) vicdan azabı çekmemiş olabileceğim günler yaşayabilmeyi umud ediyorum. Hem bakımlı olup, hem de tam zamanlı bebişimle ilgilenebilmek şu sıralar en büyük dileğim. Çünkü hala onu kimseciklere bırakabilmiş değilim. Siz de benim gibi bir anneyseniz (aslında güzel birşey değil biliyorum umarım Asel büyüyünce düzelir) size birkaçından özellikle en ilgincinden bahsetmek istiyorum.

  Bunlardan birkaçı ipek kirpik, kalıcı fön, micro blading (kıl tekniği ile kaş uygulaması) en ilginci için ise ihtiyacınız olan şey sadece ses. Evet SESLE GELEN GÜZELLİK...
 Yani Ameliyatsız yüz gençleştirme. Aslında yüzü gençleştirebilen en hızlı ve en iyi yöntem ameliyat ama istenmiyorsa ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri uygulanabiliyormuş hanımlar. 
Bu tekniklerden bazıları Botilinum toksin uygulaması ile kırışık azaltma (neyseki bende kaz ayakları vs henüz yok), Bir diğeri üç boyutlu dolgularla yüze ferah bir görünti verme , bir başka uygulama ise iplerle uygulamalar. (Ağ, balık kılçığı,inci kolye gibi).

Bu yöntemlerin dışında ise ameliyat olmadan yapılabilecek en etkili, en kalıcı,en komplikasyonsuz, ağrısız ve asimetri oluşturmayan yöntem ise sele gelen güzellik de denen ultrasonik ses dalgaları ile yüzü gençleştirme yöntemiymiş. Yüzümüzdeki sarkmaların ana nedeni mimiklerimiz sayesinde yüzümüzdeki kolajen liftlerin elastikiyetinin düşmesi imiş. Bahsettiğim bu yöntem kolajen liftlerimizi ses dalgalarıyla uyararak özelliğini geri kazanmasına yol açıp, yeniden oluşmalarını sağlıyor. üstelik sadece 40 ile 50 dakika gibi bir sürede. 
Böylece kaz ayakları, ağız ve burun kenarındaki çizgiler giderken, kaşlar biraz kalkıyor, çene altı sarkması, dekoltede ki kırışıklar da giderilebiliyormuş . Etkisi ise 2-4 yıl arasıymış ne muhteşem değil mi? 
Etkisinin görülmesi 1-2 ay sonra başlasa da ameliyatsız morluksuz vs olması ve işlemden hemen sonra normal hayata dönmek en güzel özelliklerinden bence. Üstelik estetik değil bakıma giriyor diye düşünüyorum tüm bunlar. Estetiğe karşımıyım? hayır. Ama nekadar geç okadar iyi diyorum ve böyle yöntemler varken neden olmasın diyorum. 
Son olarak sizi bu yöntemle tanıştırıp bir sonraki postda görüşmek üzere diyorum.
Daha fazlası için hasanfindik.com

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum