bebeklerde emzik sorunsalı

By Seda Maç - 1/04/2017

 BEbeğim ilk aylarda sürekli emmek isteyip bana yapışık yaşadığından, damak yapısını bozar vs. lere üzülsem de mecbur kalarak bebeğimin seveceği  emziği bulma arayışlarına başladım. Çünkü tuvalete gidebilmek için emziğe ihtiyacım vardı. Odasında emin olun bir koca kavanoz emzik var. Kauçuk emzik, top ağızlı, yassı ağızlı derken ,hepsini öğürerek atan bebeğim başlarda sadece Avent in 0-6 aylık emziğini kabul etti. Avent alıyor diye onun 0-2 aylıklarnı da denedim , anne göğsüne en yakın olanları denedim, her markanın her ayını denedim resmen,, ama nafile hiç almadı. 
2,5 - 3 aydan sonra ilk başlarda birazcık arkasından destekleyerek kabul etmeye başladı. Emerek uyuyordu, uyuya kalınca emziği verip beşiğine yatırıp, iyice dalınca ağzından alıyordum ya da kendi atıyordu.


 3,5 aydan sonra dişleri kaşınmaya başlayınca şimdilerde çiğneyip dişini kaşıyıp atıyor. Hiç almıyor. Emzikleri onun için 3 dk dan sonra oyuncak oldu. Uyku arkadaşlıları başlarda hiç istemedi şimdi oyuıncak ya da rahatlama aracı oldu ama uyurken  hiç istemiyor.
 Kuzulu emzik oioi, ayılıyı ameriikadan getirttim onun emzikle arasında mesefe var diye sanırım daha çok sevdi.
 Ama uyku arkadaşlı emzikleri kullanışsız buluyorum düşürdüğünde emzik kısmını  yıkarken oyuncağı da ıslanıyor, steril makinasına atılmıyor filan. ı ıh yani :) 

              bunlar gördüğünüz gibi yanda :D çiğneniyor raz bebişin keyfine kalmış bişey aslında sizin göğsünüze en yakın olanını damağının gücü kadar olanı sevcek. Başlarda beğendiği emziğe de öğürdü tavşan filan dayıyarak verdim emziği mesela hepsini denemekten başka çaremiz yok anne olarak
                     bu da favori emziği :)
Yakında emziği tamamen atar, bir bakıma bana zor ama onun açısından seviniyorum. 
Bıraktırmaya uğraşmayacağım.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum