MBFASHİONWEEK 10 SEASON DAN GERİYE KALANLAR /DEFİLELER

By Seda Maç - 9/26/2017

Geçtiğimiz MERCEDES BENZ FASHİON WEEK 10 SEASON dan geriye kalan izlenimlerimi yazmak için çok geç kaldığımı düşündüğümden 
fotoğrafçımdan gelecek fotoğrafları daha fazla beklemeyip hemen yazmak istedim.
Kendi çektiğim video ve fotoğraflarla izlenimlerim şöyle...

 En sevdiğim defileler DENİZ BERDAN, ÖZLEM SUER,ÇİĞDEM AKIN,MERT ERKAN,RAŞİT BAĞZIBAĞLI,RUFAT İSMAYİL 'in defileleriydi.

DB DEFİLESİ
Herzamanki gibi izlemesi de eğlenceli olanlardandı. İyi ki izlemişim dediklerim arasında her fashionweek de onun ki mutlaka oluyor. Ellerine sağlık, hem sexy ,hem rock,  hem özgürdü yine.Deniz Berdan' ın kendine has tarzını , nerede olsam tasarımcının ismini bilmeden izlemeye otursam İŞTE bu DENİZ BERDAN derim mutlaka...Üstelik İDO TATLISES in defileye çıkması yine onun en çok konuşulan defilelerden birine imza atmasını sağladı. Son olarak diyebileceğim şey ise podyumdaki mankenlerin normal bir kareografi sergilemek yerine özgür olmalarının ,izlemeyi daha keyifli hale getirdiği olurdu.

RUFAT İSMAYİLOV 'un
 NAZ BY RUFAT İSMAYİL koleksiyonunun her parçasını kesinlikle bayıla bayıla giyerdim. Defilede kullanılan aksesuarlara da ayrıca bayıldım diyebilirim.

ÖZLEM SUER in koleksiyonunda kullandığı uçuşan kumaşlar kadının özgür naif zarif yanını hatırlatırken bunları şapka gibi aksesuarlar karıştırıp sunması da kesinlikle oydu...
ÇİĞDEM AKIN 'ın transparan kumaşları kullanma şekline bayılıyorum.buyüzden onun defilesini de favorilerim arasında saymadan edemeyeceğim.
RAŞİT BAĞZIBAĞLI 'nın kullandığı kadınsı simli,parıltılı kumaşlar, kullandığı dekolteler yine onun favorilerimden olmasını sağladı nedense özellikle Tülin Şahin 'in giydiklerine aşık oldum.YEŞİL KAPİŞONLU tasarımına özellikle bayıldım.Unutmadan göbek dekoltesi ölçülü bir şekilde yine vardı...
MERT ERKAN 'IN kullandığı renkler kesinlikle favorim olurken işte bunu bayıla bayıla giyerim dediklerimin çuğunlukta olduğu bir koleksiyon olması , kumaşları ve peplum u geri döndürmesi sanırım onun defilesinin aklımda kalanlardan olmasını sağladı.

GİOVANE GENTILE ise beylerin mutlaka islemesi gereken bir defileydi,takımların altına terlik kullanması, kullanılan renklere bayıldım.

 Kaçırdığıma üzüldüğüm defilelere gelince...
Özgür Masur, Mehtap Elaidi,Arzu Kaprol ve Bashaques in oldukça ilginç kırmızı tasarımlarıydı.Basından ve blogger arkadaşlarımdan izlediğim kadarıydı son derece izlenesi defilelermiş.
Ufak video ve fotoğraflarla fikir alabilmenizi sağlayabilirsem çok mutlu olucam.Bir sonraki Fashionweek de umarım daha fazla yazabilirim
Görüşmek üzere...


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum